Dilmah Endane Estate Sapphire Pekoe

Kód: 82361
Neohodnoceno
Značka: Dilmah
399 Kč 346,96 Kč bez DPH
Objednáno
Možnosti doručení

Krátký, krásně stočený list poskytuje bohatý nálev s odstíny hnědé a khaki. Tento čaj je výjimečný: světlý, s jantarovým leskem a vůní a chutí ovoce, bylin a cedrového dřeva.

sypaný, černý čaj, FP

130g

Detailní informace

Detailní popis produktu

Malá várka 240 kilogramů vynikajícího single Estate Pekoe 1 byla ručně vybrána a ručně vyrobena s nástupem dokonalého počasí na přípravu čaje v lednu. Endane Estate byla poprvé založena v roce 1925 a tento čaj se vyrábí z pupenů a listů, které jsou ručně sbírány z původního sazenicového čaje vysazeného téměř před stoletím ve výšce 314 metrů nad mořem v divizi Madalgama v Endane Estate. Krátký, krásně stočený list poskytuje bohatý nálev s odstíny hnědé a khaki v listu. Nálev je mimořádný; světlý, s jantarovým leskem a ve vůni a chuti ovoce, byliny, cedrové dřevo. Složitost tohoto čaje je odvozena od jemných, mladých listů a pupenů sazenic použitých k jeho výrobě a speciální výrobní metody. Sofistikovaný čaj s jemným charakterem a středním tělem.

Endane Estate se nachází v oblasti Kahawatte v okrese Ratnapura, který je známý svými modrými safíry a dalšími drahými kameny. Britové poprvé uvedli čaj do Endane v roce 1915 a s rozlohou 625 hektarů je jedním z větších pozemků v portfoliu Kahawatte Plantations. Nadmořská výška Endane Estate se pohybuje od 230 metrů do 340 metrů nad mořem a továrna se nachází v nadmořské výšce 244 metrů.

Doplňkové parametry

Kategorie: Čaj sypaný Dilmah Commemorative (výroční)
Druh čaje: černý čaj
ID: 82361
Výrobce: Dilmah Ceylon Tea Company PLC, 111 Negombo Road, Peliyagoda, Sri Lanka.